Szkoła w ruchu

Językowa Szkoła Podstawowa Prymus bierze udział w programie “Rok Szkoły w Ruchu” w akcji “Ćwiczyć każdy może” zainicjowanym przez MEN.
 
1. Obszar 1 – zajęcia wychowania fizycznego
 
W ramach tego obszaru w naszej szkole cyklicznie odbywają się ciekawe zajęcia unihokeja. Zajęcia prowadzone przez Łukasza Malczewskiego oraz Annę Pawlak mają na celu poprawiać umiejętności zespołowej gry w unihokeja. Sport ten zaczął być popularny w naszej szkole w tym roku, kiedy to zakupiliśmy odpowiedni sprzęt i już wystartowaliśmy w mistrzostwach Gniezna w unihokeju.
Zajęcia piłki nożnej dla chłopców prowadzone przez Łukasza Malczewskiego cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Ciekawe zajęcia z piłką odbywają się na Orliku.
 
unihokej
piłka nożna 
 
 
2. Obszar 2 – alternatywne zajęcia wychowania fizycznego
 
W ramach tego obszaru w naszej szkole cyklicznie odbywają się zajęcia tańca oraz zajęcia capoeira. Podczas zajęć tańca uczniowie ćwiczą zarówno taniec towarzyski jak również taniec nowoczesny. Capoeira to brazylijska sztuka walki, która łączy elementy akrobatyki, tańca i muzyki. Zajęcia tańca i capoeiry odbywają się w profesjonalnych salach wyposażonych w lustra, odpowiednie nagłośnienie i sprzęt.
 
3. Obszar 3 – edukacja zdrowotna
 
W ramach tego obszaru zorganizowaliśmy zajęcia języka angielskiego na temat sportu i jego roli z gośćmi z zagranicy: Chin, Australii i Ukrainy. Nasi goście podzielili się z nami informacjami na temat popularnych sportów w tych krajach.
 
 
 
4. Obszar nr 8 – aktywność w gronie rodziny
 
W październiku zorganizowaliśmy Rodzinne Grzybobranie. W sobotę rano uczniowie Prymusa oraz ich rodzice spotkali się w lesie by uczestniczyć w rodzinnym grzybobraniu. Zanim zabraliśmy się do zbierania grzybów, uczniowie wzięli udział w podchodach na temat zdrowego stylu życia, a ich rodzice w tym czasie tworzyli jesienne kompozycje. Uczniowie stworzyli piramidę zdrowia, po czym wyruszyli w las. Obfite zbiory a przed wszystkim dobra zabawa na świeżym powietrzu i przepiękna pogoda sprawiły, że sobotni poranek był świetną rodzinną zabawą.
 
 
 
W styczniu zorganizowaliśmy Aktywny Dzień Babci i Dziadka.  
Gimnastyka zdrowotna, taniec, szachy, piłkarzyki oraz przygotowywanie zdrowej sałatki owocowej – to czynności, które pochłonęły Babcie, Dziadków oraz wnuczęta. Rodzinna atmosfera, duża aktywność fizyczna z pewnością na długo pozostawią w pamięci ten wyjątkowy dzień.