Kluczowe przedmioty

Języki obce
 
W Językowej Szkole Podstawowej Prymus, nauka języków obcych to priorytet. Chcąc zapewnić optymalne warunki rozwoju oraz szybkie postępy, zapewniamy codzienne zajęcia języka angielskiego w małych grupach. Realizujemy nauczanie dwujęzyczne – w klasach czwartej i piątej Historia prowadzona jest w języku angielskim, a w klasie szóstej Przyroda.  
 
Już od pierwszej klasy szkoły podstawowej wprowadzamy nauczanie języka rosyjskiego. Nasze pracownie językowe są wyposażone w interaktywne tablice, projektory, a zadania domowe wykonywane są online na platformie e-learning.
 
W klasie szóstej wprowadzamy trzeci język obcy, którego naukę dalej zamierzamy kontynuować w gimnazjum.
 
 
Matematyka
 
Matematyka to podstawa. W Prymusie od czwartej klasy wszyscy uczniowie mają zapewnioną dodatkową godzinę matematyki, natomiast uczniowie szczególnie uzdolnieni matematycznie spotykają się na kolejnych zajęciach, tak aby przygotowywać się do wojewódzkich konkursów matematycznych. Zadania domowe z matematyki wykonywane są przez uczniów zarówno w formie tradycyjnej, jak również online na specjalnej platformie edukacyjnej.
 
Przyroda i Język Polski
 
Nasi uczniowie biorą udział w testach kompetencji, tak abyśmy mogli dogodnie monitorować ich postępy. Nasze działania edukacyjne mają na celu wszechstronny rozwój dziecka, a także jak najlepsze przygotowanie do testu szóstoklasisty.