Przedszkole promujące zdrowie

Sport w przedszkolu

Codziennie w naszym przedszkolu odbywa się gimnastyka. Nasze przedszkolaki korzystają z 250m sali gimnastycznej. Raz w tygodniu odbywają się zajęcia piłki nożnej z trenerem. W Przedszkolu odbywają się zajęcia rytmiki, które wpływają na umuzykalnienie dzieci a także na ich rozwój fizyczny. Dysponujemy również uwielbianym dwupiętrowym placem zabaw wyposażonym w zjeżdżalnię, basen z kulkami oraz tor przeszkód, który pozytywnie wpływa na rozwój sprawności motorycznych dziecka.

 

Edukacja zdrowotna

W Prymusie realizujemy edukacyjny program pro-zdrowotny pt: "Prymus – przedszkole promująca zdrowie". W ramach programu organizowanych jest wiele wydarzeń, które mają pozytywnie wpłynąć na styl życia i świadomość zdrowotną naszych przedszkolaków. Do Przedszkola zapraszamy gości, którzy dzielą się swoim doświadczeniem jak dbać o zdrowie. Dbamy o zdrowie całych rodzin organizując m.in. Aktywny Dzień Babci i Dziadka.

 

 

Wyżywienie

Współpracujemy z dietetykiem, który ustala nasze menu tak aby było smaczne a jednocześnie zdrowe. Przedszkolaki mają zapewnione zdrowe śniadanie, drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek.