Alternative flash content

Requirements

AKTUALNOŚCI

„Jaki znak Twój?- Orzeł Biały”

W miesiącu kwietniu Przedszkole „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem „Jaki znak Twój? - Orzeł Biały”. Konkurs, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gniezna skierowany był do dzieci uczęszczających do gnieźnieńskich przedszkoli. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci. Uczestnicy za zadanie mieli przedstawić za pomocą pracy plastycznej godła Polski. Naszą placówkę reprezentowało sześciu przedszkolaków, którzy otrzymali wyróżnienia. Naszym małym Prymusom gratulujemy uzdolnień plastycznych i pomysłowości J

Prymus Innowatorem!

Językowa Szkoła Podstawowa Prymus została uhonorowana Orłem Powiatu dla Przedsiębiorczości w kategorii Innowator. Uroczyste wręczanie Orłów odbyło się podczas gali zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe oraz Cech Rzemiosł i Małej Przedsiębiorczości.  Z satysfakcją przyjęliśmy nagrodę, która docenia nasze odmienne spojrzenie na edukację i nowatorskie działania, które podjęliśmy. To wyróżnienie zobowiązuje do rozwoju - dlatego od kilku miesięcy pracujemy nad najbardziej nowoczesnym Gimnazjum w naszym regionie, które uruchomione zostanie we wrześniu. :)!

 

Developed by Freemake

Wizyta w Aptece

Przedszkolaki z grupy Małych Marynarzy wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki, aby z bliska poznać i przyjrzeć się pracy Pań Farmaceutek. Podczas wizyty mieliśmy wyjątkową okazję zobaczyć aptekę, nie tylko taką jaką znają ją wszyscy - regały z lekami, ale również poznać ją od zaplecza. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Poznaliśmy artykuły, jakie można tam kupić, a także zobaczyliśmy jak sporządza się maść. Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla Rodziców. Na pożegnanie dzieci otrzymały pyszne witaminki w postaci lizaków, a Przedszkolaki za miłe przyjęcie wręczyły Paniom Dyplom Przyjaciela Przedszkola.
 

Zajęcia otwarte dla Rodziców

W grupie Małych Przyrodników oraz Małych Odkrywców odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Głównym tematem zajęć był „Świat liczb Willy’ego” czyli poznawanie matematyki poprzez zabawę. Dzięki tej metodzie dzieci przeżywają jak ciekawe i wesołe, piękne i interesujące może być wspólne podróżowanie po Liczbowej Krainie z zadziornym Psotnikiem Przewrotnikiem. Rodzice bawiąc się ze swoimi dziećmi stają się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego. Tego typu zajęcia wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców. Pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp.

"Instytucja Roku 2014" - wyróżnienie dla Prymusa

Towarzystwo Miłośników Gniezna uhonorowało cFactory sp z o.o. - która jest organem prowadzącym Językowe Przedszkole oraz Szkołę Podstawową Prymus tytułem: "Przedsiębiorstwo - Instytucja Roku 2014". Z dumą przyjęliśmy tę nagrodę, która docenia wkład i zaangażowanie wszystkich pracowników Prymusa na rzecz rozwoju naszych uczniów a także naszego miasta. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Teatrze im. Fredry w Gnieźnie, podczas gali Gnieźnianin Roku 2014.  
/zdjęcia dzięki portalowi www.gniezno24.com/
 

Tydzień muzyki

Dzisiaj grupę Małych Marynarzy odwiedziła Pani Ania, która przybliżyła dzieciom kim jest muzyk i czym on się zajmuje. Prymusi mogli zagrać na prawdziwej gitarze i nauczyć się nowych piosenek, a także dowiedzieli się co to jest gama. Pani Ania wprowadziła dzieci w wiosenny i pełen uśmiechu nastrój. Spotkanie to było podsumowaniem całego tygodnia pełnego muzyki.  
 

Teatrzyk kukiełkowy

Ostatnio do naszego Przedszkola poraz kolejny zawitał teatrzyk kukiełkowy. Tym razem zaprezentowana została bajka "Przygoda w Egipcie". Opowiadała ona o przygodach Tomka, który bronił zabytków i drogocennych skarbów Faraona. Przedszkolaki z zafascynowaniem oglądali bajkę i brali czynny udział w zabawie. Spotkanie wywołało wiele radości. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły bohaterów przedstawienia gromkimi brawami.


Kuchcikowo w grupie Małych Marynarzy

Nie od dziś wiadomo, że w kuchni można się nauczyć o wiele więcej niż tylko tego, jak zjadać to, co zostało ugotowane. W gotowaniu z dziećmi najważniejsze jest nie pieczenie ciasteczek w kształcie zwierząt, ale wąchanie, dotykanie, tworzenie, smakowanie, radosny śmiech i pałaszowanie. Dlatego dziś w grupie Małych Marynarzy odbywały się zajęcia z kuchcikowa. Wszyscy ze smakiem zajadali owocowego motyla, bo przecież samodzielnie przygotowane posiłki przynoszą więcej satysfakcji i prawie zawsze smakują lepiej. 
 

Alternative flash content

Requirements