Alternative flash content

Requirements

AKTUALNOŚCI

Wizyta na poczcie

Dnia 09.10.2014 r. z okazji  Światowego Dnia Poczty dzieci z grup Mali Przyrodnicy i Mali Odkrywcy wybrały się na wycieczkę na pocztę. Przedszkolaki zapoznały się ze strukturą pracy poczty, wyglądem skrzynki na listy, kartek, listów, znaczków pocztowych. Maluchy miały również okazję porozmawiać z panem listonoszem. 

Kasztany

Korzystając z pięknej jesiennej pogody „Mali Przyrodnicy” na spacerze dowiedzieli się, gdzie można zobaczyć dary jesieni. W tym celu udało nam się zebrać dużo kasztanów i kolorowych liści. Dzięki temu wzbogaciliśmy kącik przyrody w przedszkolu.

Pasowanie

Dzień 13.10. pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Tego dnia odbyła się ważna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział Rodzice naszych maluchów  i Dyrekcja.  Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała oficjalnego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy pasowania, a także upominki, które sprawiły maluchom ogromną radość. Uroczystość ta była wspaniałą okazją do tego, aby zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele mogli się zintegrować.  Był to wyjątkowy i radosny dzień.

Robimy surówkę

Warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. „Mali Przyrodnicy” mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w przygotowaniu surówki z marchewki i jabłka. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do pracy. Poradziliśmy sobie doskonale . Przygotowana surówka bardzo dzieciom smakowała. I jaka była zdrowa J

Urodziny Macieja

Dla każdego z nas urodziny to jeden z najważniejszych dni w roku. Dlatego staramy się, aby był on wyjątkowy. Nasz 3-latek Maciek obchodził to święto w naszym przedszkolu. Były życzenia i niezapomniane „Sto lat” oraz prezenty. Dzieci wspólnie skosztowały torta i dmuchały świeczki. Zabawom nie było końca. To był wielki, niezapomniany dzień naszego przedszkolaka.

Mycie ząbków

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w ponad 5 tys. przedszkoli od roku 2011. 30 września br.nasze przedszkolaki  w ramach tego programu wzięły udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w kategorii: „największa liczba dzieci jednocześnie myjących zęby”. Każdy maluch otrzymał certyfikat i odznakę Lilly potwierdzający udział w akcji. Tego typu działania edukacyjne wytwarzają u dzieci potrzebę dbania o higienę jamy ustnej.

Urodziny Jasia

W piątek 03.10. w grupie Mali Przyrodnicy obchodziliśmy trzecie urodziny Jasia. Było bardzo wesoło, tanecznie i kolorowo. Oczywiście był też pyszny torcik urodzinowy.  Jasiowi życzymy wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu na twarzy i samych pogodnych dni. 

Zdrowy Prymus

W 2014 roku otrzymaliśmy tytuł "Szkoła w Ruchu" od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Cały czas polepszamy jakość naszych usług tak aby nasze przedszkolaki miały najlepsze warunki do rozwoju intelektualnego a także fizycznego. Własna kuchnia, boisko przyszkolne oraz plac zabaw to kolejne inwestycje w zdrowie naszych Prymusów. Ciąg dalszy nastąpi...:)
 

Alternative flash content

Requirements