AKTUALNOŚCI

It's Pancake Day 2016!

Wielkie poruszenie w Językowym Przedszkolu Prymus! Nasze maluchy zakończenie karnawału uczciły w bardzo nietypowy sposób. Tym razem mali prymusi skorzystali z londyńskiej tradycji Pancake Day- czyli bieg z naleśnikiem na patelni w dniu przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Zabawa była świetna. Dzieci dzielnie walczyły aż do samej mety, przy której czekały na nich pyszne i ciepłe naleśniki do schrupania.

 

Dzień Babci i Dziadka raz jeszcze

Za nami wyjątkowe spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki z Prymusa spisały się świetnie i zagwarantowały wiele przemiłych wspomnień. Dziadkowie mieli również okazję spotkać się z funkcjonariuszem policji i porozmawiać na temat Kampanii Informacyjnej Przeciwdziałania Oszustwom Metodą "Na Wnuczka". Dziękujemy za tak liczne przybycie i jeszcze raz życzymy wszystkim babciom i dziadkom wszystkiego dobrego. Zapraszamy oczywiście do naszej fotorelacji.

The Olympic Games

Flying snowballs, ring toss, fishing, ski run- to kilka z wielu nazw dyscyplin sportowych, które mogliśmy zobaczyć, a także wziąć w nich udział podczas Olimpiady Zimowej na zajęciach z języka angielskiego. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z nowymi słówkami i nie lada łatwymi zabawami sportowymi. Dla naszych małych aktywnych i energicznych prymusów była to ogromna frajda- zarówno  z zabawy jak i nauki jednocześnie. Zawody były bardzo emocjonujące, a ciężka praca naszych maluchów została nagrodzona specjalnymi medalami wręczonymi przez panie nauczycielki.

Bawimy się świetnie

Jak karnawał to tylko bal maskowy. Jak co roku w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć kolorowych strojów księżniczek, rycerzy, kowbojów czy małych biedronek. Mali Prymusi z okazji kończącego się już niestety karnawałowego czasu mieli okazję bawić się w Gościńcu nad Dwoma Stawami w Gnieźnie. Atmosfera była wspaniała, muzyka porywała wszystkich do tańca. Zabawom nie było końca.  Dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i na pewno dla naszych małych prymusów było to niezwykłe popołudnie!

Cudowna zima

"Zima, zima, ziima.. pada pada śnieg"... Nasze maluchy w końcu doczekały się upragnionego śniegu. Lepienie bałwanka, zabawa na saneczkach, robienie śnieżek...Czego chcieć więcej? Radość ogromna! W końcu mamy długo wyczekiwaną zimę!

Język angielskim z rodzicami

Dbamy o to, aby rodzice naszych przedszkolaków mieli możliwość jak najlepszego kontaktu z osobami prowadzącymi zajęcia w grupach naszych małych prymusów. W ostatnim czasie zostały zorganizowane w naszym przedszkolu zajęcia otwarte z języka angielskiego. Rodzice z ogromną chęcią przyszli na spotkanie i mogli zobaczyć jak ich pociechy świetnie sobie radzą podczas zabaw edukacyjnych. Oczywiście dzieci również zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Poniżej przedstawiamy fotorelację.

Artystyczny Kogel - Mogel

Nasze przedszkolne maluchy mają wspaniałą okazję do obejrzenia wyjątkowego przedstawienia „Ognik i choinkowe marzenie”. A wszystko to za sprawą gości z teatru Artystyczny Kogel - Mogel. Było to wyjątkowe połączenie muzyki ze światem bajek. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały i obejrzały cały spektakl. Dziękujemy za przeurocze i sympatyczne spotkanie ze sztuką.

Świąteczne wspomnienia

Święta już za nami, a my wspominamy wizytę Gwiazdora z upominkami dla naszych przedszkolaków. Oj działo się wiele. Mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy, a także zaprezentowały swoje układy taneczne. A wszystko to tylko  dla naszego wyjątkowego świątecznego gościa. Zapraszamy do  naszej galerii zdjęć.