Alternative flash content

Requirements

AKTUALNOŚCI

Karmelkowo wita

Karmelkowo wita - piątkowa wycieczka do krainy słodyczy i pluszaków. Dzieci po raz pierwszy udały się w tak daleką podróż. Jednak wyprawa okazała się świetną przygodą i fantastyczną zabawą. Dzieci całą drogę obserwowały zmieniające się otoczenie, rozmawiały o tym co widzą za oknem i czerpały radość z obserwacji nowych krajobrazów zza okien autokaru. A na miejscu… kreatywność, zabawa i wiele śmiechu. Każdy przedszkolak miał okazję zamienić się w cukiernika, który zrobił własnego lizaka. Poznaliśmy magię powstawania słodyczy, rozpoznawaliśmy aromaty, określaliśmy kształty. Kolejną atrakcją było stworzenie swojego pluszaka. Wyobraźnia naszych Prymusów okazała się bogata, a radość z własnoręcznie wykonanej maskotki była przeogromna. Zyskaliśmy też wiele pewności siebie-przecież nie każdy ma misia, którego wykonał samodzielnie! Zabawa była wspaniała, atmosfera miła, humory dopisywały. Szczęście dzieci jest najważniejsze, a ich uśmiech bezcenny!

Zabawy na boisku przedszkolnym

Przedszkolaki z grupy „Mali Przyrodnicy” szczególnie upodobały sobie zajęcia ruchowe na terenie boiska. Korzystając z pogody dzieci regularnie uczestniczą w zabawach i grach na boisku. W czasie ich trwania przedszkolaki mają możliwość wykonywania różnych ćwiczeń, które pomagają rozwinąć sprawność wszystkich części ciała. Dzieci dowiadują się także jak ogromne korzyści daje im aktywność  ruchowa oraz dbałość o zdrowie swoje i innych.

Zabawa z kartonowym domkiem

Do grupy „Mali Przyrodnicy” zawitał kartonowy domek. Możliwości papieru są nieocenione. Można z nim robić przeróżne rzeczy. My postanowiliśmy złożyć taki domek bez użycia kleju. Były w nim specjalne zakładki, które wsuwa się w otwory i domek gotowy. Całość pomalowaliśmy na warsztatach plastyczno-technicznych. Mali Przyrodnicy mieli zagwarantowaną świetną zabawą i dużo radości z efektu końcowego. 

Halloween

Halloween- święto, które przybyło do nas z Ameryki cieszy się coraz większą popularnością. W naszym przedszkolu również nie zabrakło obchodów tego dnia. Sale udekorowane były tematycznie- była sala dyniowa, duszków, czarownic i nietoperzy. Odbyło się wiele zabaw integracyjnych  i prezentacji strojów dzieci.  Nie mogło również zabraknąć małych słodkości, które są nieodłącznym elementem Halloween.

Wizyta na poczcie

Dnia 09.10.2014 r. z okazji  Światowego Dnia Poczty dzieci z grup Mali Przyrodnicy i Mali Odkrywcy wybrały się na wycieczkę na pocztę. Przedszkolaki zapoznały się ze strukturą pracy poczty, wyglądem skrzynki na listy, kartek, listów, znaczków pocztowych. Maluchy miały również okazję porozmawiać z panem listonoszem. 

Kasztany

Korzystając z pięknej jesiennej pogody „Mali Przyrodnicy” na spacerze dowiedzieli się, gdzie można zobaczyć dary jesieni. W tym celu udało nam się zebrać dużo kasztanów i kolorowych liści. Dzięki temu wzbogaciliśmy kącik przyrody w przedszkolu.

Pasowanie

Dzień 13.10. pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Tego dnia odbyła się ważna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział Rodzice naszych maluchów  i Dyrekcja.  Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała oficjalnego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy pasowania, a także upominki, które sprawiły maluchom ogromną radość. Uroczystość ta była wspaniałą okazją do tego, aby zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele mogli się zintegrować.  Był to wyjątkowy i radosny dzień.

Robimy surówkę

Warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. „Mali Przyrodnicy” mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w przygotowaniu surówki z marchewki i jabłka. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do pracy. Poradziliśmy sobie doskonale . Przygotowana surówka bardzo dzieciom smakowała. I jaka była zdrowa J

Alternative flash content

Requirements