Alternative flash content

Requirements

AKTUALNOŚCI

Plebiscyt Superprzedszkolaki w Gnieźnie

W czwartek 19 marca 2015 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele portalu naszemiasto.pl i gazety Gnieźnieński Tydzień. Celem spotkania było wręczenie nagród naszym maluchom z grupy Mali Poszukiwacze za zajęcie drugiego miejsca w plebiscycie Superprzedszkolaki w Gnieźnie. Emocji było mnóstwo. Zapraszamy do obejrzenia galerii  zdjęć  z wręczania nagrody dla naszych przedszkolaków. 

Wiosna, ach to Ty!

W piątek nasze przedszkolaki wyruszyły na poszukiwania wiosny. Już od samego rana trwały przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Dzieci  wykonały Marzannę, same wykonały wiosenne kanapki i  miały na sobie  śliczne kolorowe stroje. Przedszkolaki uczestniczyły w barwnym, wiosennym korowodzie z kolorowymi balonikami, by wyrazić swoją radość z nadejścia nowej pory roku.

Zakładamy kącik przyrodniczy

Przedszkolaki z grupy Małych Marynarzy w związku z początkiem wiosny dowiedziały się o czynnikach niezbędnych do wzrostu  i życia roślin. Dzieci poznały nasionka oraz samodzielnie założyły własną  hodowlę roślinek. Powstały kącik przyrodniczy ozdobił salę Małych Marynarzy dając wszystkim dużo radości.

Poznajemy wiosenne kwiaty

Mali Marynarze z niecierpliwością oczekują nadejścia wiosny, dlatego też wyruszyli na spacer w poszukiwaniu jej pierwszych zwiastunów. Przedszkolaki dowiedziały się co zwiastuje nadejście tej pory roku. Poznały pierwsze wiosenne kwiatki: przebiśniegi, bratki, krokusy, żonkile czy hiacynty. W następnym dniu dzieci oglądały i badały wiosennego kwiatka jakim jest „bratek” oraz poznały jego budowę. Dzieci wykonały również pracę plastyczną – złożyły bratka z części i go ślicznie pokolorowały. Mali Marynarze bawili się świetne.

Trzecie urodzinki Victorii

W grupie Małych Przyrodników odbyła się przemiła uroczystość. Otóż swoje  trzecie urodzinki świętowała Victoria. Był przepyszny tort. Było bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie.  Victorii życzymy wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i samych słonecznych dni J

Muzyczne zabawy z wodą

Jak wiemy muzyka wyostrza wrażliwość, rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność, a także uczy samodzielności myślenia. Dzieci z grupy Mali Wynalazcy podczas warsztatów z eksperymentu tworzyli własną muzykę J Porównywali dźwięki instrumentów, które sami zrobili z klocków i wielu innych zabawek. Wynalazcy sprawdzili również co się stanie, kiedy wleją wodę do kilku szklanek. Sami doszli do wniosku, że wysokość dźwięku zależy od ilości wody. Obcując z muzyką dzieci uczą się różnicować zjawiska oraz pojęcia, a także uczą świadomie słuchać i wyrażać swoje uczucia. Umiejętności te będę przynosić owoce przez całe życieJ

Gimnastyka ważna sprawa - Mali Marynarze w ruchu!

W naszym przedszkolu prowadzone są zestawy ćwiczeń z elementami Metody Ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne. System tych ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka tzn. „baraszkowania”, przytulania. Podczas ćwiczeń dziecko ma możliwość poznania własnego ciała i przestrzeni, która je otacza, uczy się współpracować, zdobywa zaufanie do siebie i innych, czuje się bezpieczne. Ruch jest zabawą, która daje przeżycie radości i dzielenia jej z innymi co jest bardzo ważne w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Stosowanie tej metody przynosi  ogromne korzyści dla dzieci. Nie tylko wspomaga rozwój, wyrównuje opóźnienia w sferze emocjonalnej i społecznej. Uczy współdziałania z partnerem, pozytywnego wykorzystania nagromadzonej  energii, wykorzystania siły. Wyzwala wśród uczestników wiele radości, śmiechu. Bardzo dużo uśmiechu!!!

Kuchcikowo u Małych Odkrywców

„Kuchcikowo po angielsku” to cykl zajęć, w czasie których przygotowujemy z dziećmi różne smakowitości. Realizując te zajęcia, dzieci usprawniają się manualnie poprzez: krojenie, obieranie, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Przyrządzanie posiłków uczy dziecko kreatywnego myślenia, staje się ono bardziej śmiałe, samodzielne oraz lepiej zorganizowane a co najważniejsze zajęcia prowadzone są przez nasze, zawsze uśmiechnięte Panie – Kasię i Weronikę w języku angielskim. A wszystko to poprzez świetną zabawę. Podsumowaniem wysiłków kulinarnych jest wspólna degustacja pyszności stworzonych przez dzieci oraz zachwyt nad smakami i aromatami. Wygląda smakowicie, prawda?

Alternative flash content

Requirements