AKTUALNOŚCI

Szaleństwa z Minionkiem

Minionkowe szaleństwo opanowało nasze przedszkole. Kilka dni temu  ulubieniec dzieci (i nie tylko) – słynny Minionek  odwiedził naszych maluchów. Radości nie było końca. Tańców nie było końca. Dzieci z zachwytem bacznie obserwowały gościa. Na salach było słychać tylko śmiech. Przedszkolaki z Prymusa dziękują za spotkanie i na pewno będą czekać z niecierpliwością na kolejne.

W zamku króla

Kolejną niesamowitą opowieść mogły usłyszeć i zobaczyć nasze przedszkolaki dzięki wizycie „Tomka Wszędobylskiego i Zajączka Gucio”. Już po raz kolejny przybyli do nas bohaterowie Sceny Lalkowej „Wszędobylski”. Tym razem dzieci wybrały się w podróż ze złym królem, który starał się wykraść tajemniczą elektronową księgę, jednak dzięki odwadze Tomka zwyciężyło dobro. Nasi mali prymusi podczas przedstawienia poznali siłę odwagi i prawdy w życiu. To była wspaniała lekcja. Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejne spotkanie z teatrzykiem.

 

Jak wędruje list

Dzieci z grupy Małych Marynarzy i Odkrywców wybrały się na pocztę, aby wysłać listy do Świętego Mikołaja. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia, jak wygląda praca na poczcie oraz dowiedziały się jak należy wysyłać listy. Wraz z dziećmi kupiłyśmy koperty i znaczki potrzebne do wysłania listów. Po zaadresowaniu kartek przedszkolaki wrzuciły je do czerwonej skrzynki. W podziękowaniu za miłą obsługę wręczyliśmy urzędniczce pocztowej dyplom Przyjaciela Przedszkola, a w zamian dzieci otrzymały owocowe cukierki.

Przedszkolaki witają gości z Brazylii i Egiptu

Nasze przedszkolaki miały okazję poznać kulturę tych dwóch wyjątkowych krajów. Przemili goście- Nancy z Egiptu i Andre z Brazylii przybliżyli naszym maluchom wiedzę na temat tych dwóch wspaniałych państw. Mali prymusi z ogromnym zaciekawieniem wysłuchiwali opowieści, a udział we wspólnych zabawach z Nancy i Andre dał dzieciom wiele pozytywnej energii i radości J

Viva La Pizza

Czy wiecie jak zrobić pyszną pizzę? Nasze przedszkolaki wiedzą doskonale. Podczas wizyty w pizzerii La Dolce Vita w Gnieźnie nasi mali prymusi poznali recepturę i składniki na idealny przepis  na najbardziej znany przysmak świata. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Dzieci miały wiele wrażeń. Jednak największą atrakcją była wspólna degustacja upieczonej przez przedszkolaków pizzy. Było pysznie.

Czwarte urodziny Majki

Kolorowe bańki, wesołe piosenki i tańce, dużo śmiechu i zabawy. Tak ostatnio przedszkolaki z grupy Małych Przyrodników świętowały czwarte urodziny Majki. My życzymy Mai uśmiechu wesołego i wszystkiego najlepszego.

Cukierek albo psikus

„Strachów i straszydeł bez liku -rozkudłana czarownica, wilk wyjący do księżyca, diabeł, rodem aż z Tasmanii i Drakula z Transylwanii…” można by tak wymieniać i wymieniać. Te wszystkie postacie mogliśmy spotkać na balu z okazji Halloween w naszym przedszkolu. Wokół panowała ekscytacja, dreszczyk emocji, ale było również wiele śmiechu i radości. Przedszkolaki wyruszyły także w „przerażającą” podróż po szkole z jednym z najsłynniejszym hasłem Halloween „cukierek albo psikus”. Przedszkole stało się „najstraszniejszym” miejscem zabaw na świecie. Na szczęście tylko przez jeden dzień w rokuJ

Wysyłamy listy - wycieczka na pocztę

Międzynarodowy Dzień Poczty

 

18 października obchodzone było nietypowe święto- Międzynarodowy Dzień Poczty i Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Mali prymusi poznali wyposażenie poczty, a także uważnie obserwowali czynności pracowników. Szczególną uwagę zwróciły na symbole poczty. Na zakończenie wycieczki dzieci samodzielnie wrzuciły do skrzynki pocztowej wcześniej napisane do rodziców listy. Na pewno będzie to mile zaskoczenie, kiedy listonosz wręczy rodzicom kartkę od ich pociech. To była ogromna frajdaJ