AKTUALNOŚCI

Pasowanie na przedszkolaka i otwarcie hali sportowej

W piątek w Szkole Językowej Prymus odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, które było połączone z wielkim otwarciem Centrum Rekreacyjno-Sportowego-Squash Gniezno. Uroczystość została otwarta polonezem, który zatańczyły klasy pierwsze. Dla wszystkich zgromadzonych starsze klasy przygotowały program artystyczny. Pasowani przedszkolacy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Później nastąpiło oficjalne otwarcie hali poprzez uroczyste przecięcie wstęgi.

Halo, halo! Prymusi w Radio Gniezno

Halo, halo tu Gnieźnieńskie Radio, a w nim kto? Nasi Prymusi z grupy Małych Poszukiwaczy. Dzieci przyjrzały się jak wygląda studio radiowe gdzie przymierzyły słuchawki radiowe i mogły porozmawiać z pracownikami radia. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak dziennikarz. Ponadto Gnieźnianie mogli wysłuchać audycji, w której Wojtuś odpowiedział na pytania pani prowadzącej. Posłuchajcie audycji:

 

Wizyta Przedszkolaków W Radiu Gniezno 12 10 2017

 

 

 

Tańcowała igła z nitką

Pierwsze próby szycia, nawlekanie, konstruowanie, lepienie, modelowanie. Podejmujemy wszelkie aktywności doskonalące sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Nauka przez zabawę to coś co kochamy najbardziej.

Z warzywami za pan brat

O tym, że warzywa mają mnóstwo witamin i są zdrowe nasi Prymusi już dawno wiedzą. Jednak to Przedszkolakom nie wystarczyło i postanowili dowiedzieć się czegoś więcej. Każdy przyniósł ulubione warzywo i rozpoczął rozmowę na ten temat. Dzieci poznały m.in. cukinię, imbir, cykorię czy kalarepę.

Sto lat! Urodzinki u Przedszkolaków

Nasi Prymusi dorastają! W ostatnim czasie urodziny obchodzili: Alicja z grupy Małych Przyrodników, Wojtuś oraz Franek z grupy Małych Poszukiwaczy oraz Marcel i Julka z grupy Małych Marynarzy. Życzymy samych radosnych chwil :)

Edukacja i rozrywka na dobrym poziomie

Kulkowe tsunami, mini dyskoteka, klockowe układanki i interesujące makiety. Prymusi uwielbiają rozrywkę na wysokim poziomie, dlatego udali się na zwiedzanie do Edukacyjnego i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie. Ciekawie przedstawiały się makiety z motywami Gwiezdnych Wojen czy z zjawiskami natury jak wybuch wulkanu. Przedszkolaki mogli się przyjrzeć licznym pojazdom – pociągom, motorom, statkom. Sami stworzyli tsunami z kulek oraz zbudowali klockową wieżę. Skorzystali również z kina, a także potańczyli na mini dyskotece. Potem z przyjemnością udali się do Mini Zoo, gdzie zobaczyli różne zwierzęta.

Przenosimy się w czasie - poznajemy kulturę łużycką

Grupy Małych Podróżników oraz Małych Poszukiwaczy przeniosły się w czasie i wyruszyły na zwiedzanie Biskupina. Dzieci zapoznały się z kulturą łużycką. Odwiedziły łucznika, gdzie strzelali z łuku oraz garncarza, gdzie Prymusi także wzięli się do pracy i ulepili kilka garnków. Dzieci przyjrzały się dawniej używanym przedmiotom –  zobaczyły ich budowę oraz zastosowanie. Nie mogło się obejść bez przeglądu zamieszkiwanych kiedyś chat i ziemianek.

Kto to taki? Nasze Przedszkolaki

Zabawę czas zacząć :) Z okazji Dnia Przedszkolaka, nasze dzieciaki ubrane w kolorowe stroje, głośno świętowały. Tego dnia do Przedszkola zawitały wróżki, spidermany, księżniczki i strażacy. Wszyscy w doskonałych humorach przystępowali do gier i zabaw. Śpiewom i tańcom nie było końca. Mali Prymusi przygotowali również drobne upominki, które rozdali pracownikom szkoły.