AKTUALNOŚCI

Nasze ogrody marzeń

Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne to coroczna impreza organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. Odbywa się ona co roku w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w prezentacjach. Całotygodniowe przygotowania nie poszły na marne- dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę, wraz z paniami wykonały makietę ogrodu i do tego super się bawiły:) A wszystko to, aby zachęcić inne dzieci do poszerzania wiedzy na temat ekologii! Czy się udało? Zapraszamy do fotorelacji!

Poznajemy świat

Brazylia, Egipt, Azerbejdżan, Włochy, Indie. Coraz więcej gości z całego świata przybywa do naszego przedszkola. Tak było i tym razem. Amir z Iranu i Kok z Malezji odwiedzili naszych małych prymusów. Wspólne zabawy i zajęcia dały wielką frajdę zarówno dzieciom jak i naszym wyjątkowym gościom. To już kolejne takie spotkanie, w którym maluchy poznały kulturę i obyczaje innych państw. Z wielkim zaciekawieniem oczekujemy kolejnych. Thank you for your visit!

Muzeum #966uśmiechów

Muzeum ‪#‎966uśmiechów‬ od dzieci dla dzieci. Niezwykłe wydarzenie zorganizowane przez uczniów Prymusa dla najmłodszych. Przedszkolaki były zachwycone. Wiele atrakcji, które dały mozliwość maluchom poznania jak wyglądało życie w grodzie i gdzie powstała Polska. Mali prymusi dowiedzieli się, że nauka historii może być bardzo ciekawa. Zapraszamy do fotorelacji.

Będę strażakiem!

Chyba każdy przedszkolak zna bajkę o przygodach dzielnego strażaka Sama i jego przyjaciół. Tym razem dzieci nie musiały oglądać w telewizji swojego ulubionego bohatera, ponieważ gościem ostatnich zajęć był tata Julki, który jest zawodowym strażakiem. Maluchy usłyszały jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia, a także same mogły poczuć się jak prawdziwy strażak J Miłym zakończeniem spotkania były słodkości, które przedszkolaki otrzymały od ich gościa. Bardzo dziękujemy za wizytę!

W poszukiwaniu zająca

Przez ostatni tydzień nasze przedszkolaki przygotowywały się do świąt wielkanocnych. Uwieńczeniem tej pracy było wspólne świąteczne, uroczyste śniadanko i złożenie sobie życzeń. Największą jednak atrakcją dnia było szukanie wielkanocnego zająca. Maluchy wraz z paniami wybrały się na spacer, w celu znalezienia gdzieś niedaleko po drodze słodkich upominków. Czy naszym prymusom udało się dotrzeć do zajączka?:) Zapraszamy do fotorelacji.

Kreatywnie na Wielkanoc

A tak wyglądały przygotowania do Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu. Maluchy intensywnie brały udział w każdym zadaniu. Nie straszne dla nich było pieczenie babeczek czy samodzielne, własnoręczne malowanie ozdób i pisanek. Jaki wyszedł z tego efekt? Zapraszamy do naszej wyjątkowej galerii ze świątecznej pracowni przedszkolaków z Prymusa.

Wiosna radosna

Rozpoczęcie wiosny należy świętować radośnie i energicznie. Tak też uczyniły nasze przedszkolaki. Najpierw dzieci w swoich salach dzieci przygotowały własne małe ogródki, po czym wyruszyły na wiosenny przemarsz w okolicach przedszkola. Zima stuprocentowo została przegoniona, teraz tylko czekamy na słońce i cieplejsze dni J

Słodkie przedświąteczne przygotowania

Doskonale wiemy, że dzieci uwielbiają brać czynny udział w każdych zajęciach - zwłaszcza jeżeli chodzi o zajęcia w kuchni i przygotowywanie smakołyków. Z tego też powodu nasi prymusi wybrali się na warsztaty kreatywne do pracowni „Wylęgarnia” w Gnieźnie. W przemiłej atmosferze, pośród słodkiego zapachu cynamonu i czekolady maluchy własnoręcznie przygotowały ciasto i upiekły przepyszne wielkanocne ciasteczka. Zabawa była ekstra. Dziękujemy za spotkanie J