AKTUALNOŚCI

Witamy wakacje- uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015

Nasi mali Prymusi 26 czerwca uroczyście zakończyli dziesięć miesięcy nauki i zabawy. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały program słowno-muzyczny. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i książeczki. Wszystkim naszym małym Prymusom gratulujemy ukończenia kolejnego etapu edukacji przedszkolnej i życzymy wspaniałych wakacji.  

„Spotkanie z Panią Bibliotekarką”

Nauczycielki i dzieci z naszego przedszkola zaprosiły do nas panią bibliotekarkę . Nasz wyjątkowy gość zaprezentował maluchom najbardziej lubiane przez najmłodszych serie książek. Pani bibliotekarka zachęcała w ten sposób do zapisania się do biblioteki i poznawania nowych bohaterów i ich różnorodnych przygód. Zwróciła także uwagę na poznawcze walory książek. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchiwały niesamowitych opowieści na temat książek. Pani bibliotekarce serdecznie dziękujemy za miłe i sympatyczne spotkanie J

Fascynujący świat pszczół- warsztaty edukacyjne

12 czerwca w naszym przedszkolu pojawił się wyjątkowy gość- przyjechał do nas pan Aleksander  Mistrz Pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka. Nasz gość przedstawił  przedszkolakom opowieści o życiu i zwyczajach  pszczół. Dzieci dowiedziały się także jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. W trakcie spotkania odbyła się także degustacja miodu oraz pyłku kwiatowego, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały. Nie zabrakło też oczywiście oglądania przez lupy żywych pszczół w szklanym ulu! Pan Aleksander bardzo ciekawie przedstawił naszym przedszkolakom jakże fascynujący świat tych małych stworzeń. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za spotkanie, a na zakończenie otrzymały certyfikaty Przyjaciół Pszczół.

Piknik rodzinny

25 maja na terenie naszej szkoły miało miejsce wyjątkowe święto „Dzień Rodziny”. Podczas tegorocznego pikniku dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji niedostępnych na co dzień.  Podczas imprezy zorganizowano „koło sprawności” polegające na zmierzeniu się z ośmioma konkurencjami sportowymi. Niezwykłą frajdę sprawiła możliwość zwiedzania wozu bojowego strażaków, a także przejażdżki konne. Mali Prymusi pokazali także jak świetnie potrafią tańczyć przy rytmach zumby. Bogaty program pikniku oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boisko wypełniły się tłumem ludzi. Do udanego pikniku przyczyniła się świetna atmosfera i ciepła, słoneczna pogoda J

Mini zoo w Prymusie

„Stowarzyszenie Benek to jedno z tych niewielu miejsc gdzie zwierzęta dostają największy dar – drugie życie pełne miłości. To miejsce gdzie przede wszystkim liczą się zwierzęta”. Tym razem zwierzaki ze stowarzyszenia odwiedziły nasze przedszkole. Dzieci poznały między innymi węża Arbuza, krokodyla Kubusia i koguta Hirka. Pan Michał-pracownik stajni opowiedział wiele ciekawostek na temat tych zwierzątek. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchiwały opowieści, zadawały wiele pytań, bacznie obserwowały zachowania zwierząt. Całe spotkanie było niezwykłą lekcją przyrody i na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. 

„Jaki znak Twój?- Orzeł Biały”

W miesiącu kwietniu Przedszkole „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem „Jaki znak Twój? - Orzeł Biały”. Konkurs, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gniezna skierowany był do dzieci uczęszczających do gnieźnieńskich przedszkoli. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci. Uczestnicy za zadanie mieli przedstawić za pomocą pracy plastycznej godła Polski. Naszą placówkę reprezentowało sześciu przedszkolaków, którzy otrzymali wyróżnienia. Naszym małym Prymusom gratulujemy uzdolnień plastycznych i pomysłowości J

Prymus Innowatorem!

Językowa Szkoła Podstawowa Prymus została uhonorowana Orłem Powiatu dla Przedsiębiorczości w kategorii Innowator. Uroczyste wręczanie Orłów odbyło się podczas gali zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe oraz Cech Rzemiosł i Małej Przedsiębiorczości.  Z satysfakcją przyjęliśmy nagrodę, która docenia nasze odmienne spojrzenie na edukację i nowatorskie działania, które podjęliśmy. To wyróżnienie zobowiązuje do rozwoju - dlatego od kilku miesięcy pracujemy nad najbardziej nowoczesnym Gimnazjum w naszym regionie, które uruchomione zostanie we wrześniu. :)!

 

Developed by Freemake

Wizyta w Aptece

Przedszkolaki z grupy Małych Marynarzy wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki, aby z bliska poznać i przyjrzeć się pracy Pań Farmaceutek. Podczas wizyty mieliśmy wyjątkową okazję zobaczyć aptekę, nie tylko taką jaką znają ją wszyscy - regały z lekami, ale również poznać ją od zaplecza. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Poznaliśmy artykuły, jakie można tam kupić, a także zobaczyliśmy jak sporządza się maść. Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla Rodziców. Na pożegnanie dzieci otrzymały pyszne witaminki w postaci lizaków, a Przedszkolaki za miłe przyjęcie wręczyły Paniom Dyplom Przyjaciela Przedszkola.