Cyfrowa szkoła

Pierwsza e-klasa w powiecie gnieźnieńskim!

 

Jako pierwsze Gimnazjum w powiecie gnieźnieńskim i jako jedno z pierwszych w Wielkopolsce wprowadziliśmy projekt iPad w edukacji. W naszej innowacyjnej szkole, uczniowie zamiast tradycyjnych zeszytów używają iPady, na których maja dostęp do e-książek wzbogaconych interaktywnymi ćwiczeniami, oraz wielu platform i materiałów edukacyjnych.

Najważniejszą zaletą iPada jest jego mobilność. Nasi uczniowie mają możliwość pracy z wykorzystaniem tabletów poza szkołą. Gimnazjaliści oprócz nauki przedmiotów szkolnych, uczą się praktycznego wykorzystywania aplikacji w celu planowania, zarządzania czasem, oraz dokumentacji pracy.

Efektywne wykorzystanie iPada jest możliwe dzięki swobodnemu użytkowaniu tabletów przez nauczycieli. Dlatego przed przystąpieniem do projektu, przeprowadziliśmy szereg szkoleń dla nauczycieli.

Naszym partnerem technologicznym została firma Apple Polska, a partnerem merytorycznym Cortland Authorised Apple Reseller.

E-zeszyty, e-ćwiczenia i e-podręczniki

Gimnazjaliści mają dostęp do e-podręczników i e-ćwiczeń na swoich Ipadach. Interaktywne zeszyty również prowadzone są na Ipadzie. Tradycyjne zeszyty używamy na dwóch przedmiotach: j.polski i matematyka. Oprócz e-podręczników i e-ćwiczeń uczniowie korzystają z platformy interkatywnej GIM+ do rozwiązywania zadań matematycznych. 

Informatyka w Gimnazjum

W Gimnazjum zwiększyliśmy 3-krotnie liczbę godzin informatyki. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem iPadow, a także bardzie tradycyjnych Laptopów na których Gimnazjaliści uczą sie programowania a także programów graficznych m.in Corel Draw. Gimnazjum Prymus uczestniczy również w ogólnopolskim programie Mistrzowie Kodowania.

Profesjonalna sieć wi-fi

Nasza szkoła wyposażona jest w bezprzewodową sieć wi-fi, dzięki której bezproblemowo można połączyć sie z internetem w każdym miejscu w szkole. Siecią zarządza dedykowany kontroler, do którego dopięte są inteligentne Acess Pointy. Nasza sieć stworzona została na sprzęcie Ubiquity.

Wyposażenie klas

 

Każda sala w naszej szkole wyposażona jest w sprzęt multimedialny z dostępem do Internetu. Nauczyciele używają e-dziennik, służący do kontaktu z rodzicami oraz monitorowania procesu edukacji i frekwencji. Wszystkie sale wyposażone są w projektory, a większość sal posiada tablice interaktywne.